Masz pytania, sugestie, uwagi? Skorzystaj z formularza kontaktowego

Relacja z budowy kanalizacji

2013-01-25

Rozmowa z kierownikiem firmy realizującej budowę kanalizacji w Solarni, Dziergowicach i Lubieszowie.

Zgodnie z harmonogramem budowa kanalizacji rozpoczęła się od Solarni. Redakcja przeprowadziła rozmowę z Panem Adamem Kochmaniewiczem kierownikiem w firmie TELNOW z Kuźni Raciborskiej, która realizuje tę inwestycję. 

Red : Jaki jest harmonogram prac, które będziecie prowadzić w Solarni i Dziergowicach ?
A. Kochmaniewicz : Zasadnicze roboty prowadzone są w miejscowości Solarnia (tutaj zostanie skanalizowana cała miejscowość) wraz z tranzytem do Dziergowic. W Dziergowicach roboty będą prowadzone na ul. Wodnej i ul. Odrzańskej, na końcu której zostanie wybudowana przepompownia ścieków. Stamtąd rurociągiem ciśnieniowym ścieki zostaną przetransportowane do miejscowości Lubieszów, gdzie zostanie wybudowana kolejna przepompownia, która przepompuje ścieki do ZA Kędzierzyn. Takie - perspektywiczne - przygotowanie terenu pozwoli w przyszłości skanalizować całe Dziergowice i Lubieszów, gdzie tranzyty będą już wykonane.

 


Red : Dziergowice i Solarnia to dosyć rozległy teren z dużą liczbą ulic. W samych Dziergowicach jest ich ponad 30. Czy w projekcie uwzględniono tę specyfikę inwestycji ?
A. Kochmaniewicz : Dokumentacja projektowa została wykonana ponad 4 lata temu jednakże nie straciła na aktualności, świadczy to o dokładnej analizie tematu przez Projektanta.

 


Red : Dokumentację wykonała doswiadczona i znająca się na rzeczy firma. Niektórzy mieszkańcy mają jednak wątpliwości czy odprowadzanie scieków z tak rozległego terenu przy tych średnicach rur będzie przebiegało bezawaryjnie.
A. Kochmaniewicz : Średnice rurociągów zostały dobrane przez uprawnionego projektanta - na tej podstawie UG Bierawa otrzymał pozwolenie na budowę.

 


Red : Po maszynach jakimi dysponujecie widać że jestescie dobrze zorganizowani i przygotowani do prowadzenia takich prac. Kiedy przewidujecie zakończenie tego etapu inwestycji ?
A. Kochmaniewicz : Termin zakończenia prac to 30.10.2013roku.

 


Redakcja: Waldemar Plutta